Nasze projekty

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami zrealizowanych przez nas projektów

blog_jatymy
Ja-Ty-My. Rodzina
banner_FB_tlo
Konflikty w szkole? Rozwiązane
banner2_Kocham_Rozmawiam
Kocham! Rozmawiam!
banner_FB
Ja-Ty-My. Profesjonalne wsparcie dla rodzin.
banner_FB_tlo
Nie jesteś sam(a)! Wsparcie dla rodzin
Kreowanie zdrowego, bezpiecznego i przyjaznego środowiska szkoły i placówki. Zapobieganie problemom i zachowaniom problemowym dzieci i młodzież
Ulotka_MCM2
Mobilne Centrum Mediacji
Akademia Szkolnego Mediatora
Akademia Szkolnego Mediatora
etm_851x315
Razem w zielone gramy – Europejski Tydzień Młodzieży
Mediator rówieśniczy-nowy lider w szkole
Mediator rówieśniczy - nowy lider w szkole
mediacje dla mieszkańców Torunia III edycja
Mediacje dla mieszkańców Torunia, 2014
mediacje dla mieszkańców Torunia II edycja
Mediacje dla mieszkańców Torunia, 2013
mediacje dla mieszkańców Torunia IV edycja
Mediacje dla mieszkańców Torunia, 2015
MON
Szkolenia dla żołnierzy
mediacje dla mieszkańców Torunia
Mediacje i porady dla mieszkańców Torunia, 2012
seminarium nt
Seminarium nt. mediacji rodzinnej „Dobre konflikty – rozwiązane konflikty”
szkolne centrum mediacji
Szkolne Centrum Mediacji - rozwiązywanie konfliktów i budowanie pokoju w Toruniu
Weź sprawy w swoje ręce
Weź sprawy w swoje ręce
Scroll to Top
Przewiń do góry

Jestem mediatorem wpisanym na listę stałych mediatorów prowadzoną przez Prezesa Sądu Okręgowego w Bydgoszczy, Prezesa Sądu Okręgowego w Poznaniu i Prezesa Sądu Okręgowego w Toruniu oraz mediatorem Sądu Polubownego przy Komisji Nadzoru Finansowego.

Specjalizuję się w sprawach z zakresu prawa rodzinnego, gospodarczego, cywilnego (w tym sprawy związane z zarządem i obrotem nieruchomościami), pracowniczego i prawa zamówień publicznych. 

Ukończyłam prawo na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, a następnie Studia Podyplomowe na kierunku „Rachunkowość Przedsiębiorstw” na Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy oraz Zarządzanie nieruchomościami w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy. Jestem absolwentką pierwszej edycji studiów podyplomowych „Profesjonalny Mediator Gospodarczy” organizowanych przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 2020 roku ukończyłam Szkołę Stanowienia Prawa, w 2022 roku Nocny Kurs Prawa w Wyższej Szkole Prawa we Wrocławiu.

Doświadczenia nabyte podczas pracy w kancelarii prawniczej skłoniły mnie do poszukiwania innych sposobów rozwiązywania sporów toczących się przed sądami i organami egzekucyjnymi. Zainteresowałam się mediacją jako alternatywą dla długich, kosztownych i nie zawsze satysfakcjonujących strony konfliktu rozstrzygnięć sądowych. W 2017 roku ukończyłam szkolenie z mediacji zgodne ze standardami szkolenia mediatorów uchwalonymi przez Społeczną Radę do Spraw Rozwiązywania Konfliktów i Sporów przy Ministrze Sprawiedliwości z dnia 29.10.2007r., a następnie odbyłam szkolenie z mediacji rodzinnych i staż w Fundacji Pracownia Dialogu w Toruniu. Ponadto ukończyłam liczne kursy i szkolenia m.in. kurs „Zarządzanie zasobami ludzkimi”, „Wprowadzenie do Public Relations dla mediatorów czyli jak mówić o mediacji”, Psychologia konfliktów i pracy adwokata” oraz uczestniczyłam w treningu asertywności i umiejętności społecznych. 

Systematycznie poddaję się superwizji oraz nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje, bo mam świadomość, że wraz ze zmieniającym się światem zmieniają się także potrzeby i oczekiwania stron konfliktu, a ich zrozumienie oraz odkrywanie jest jedynym sposobem efektywnej pracy mediatora. W swojej pracy przestrzegam standardów prowadzenia mediacji i postępowania mediatora uchwalonych przez Społeczną Radę do Spraw Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów przy Ministrze Sprawiedliwości oraz dokładam wszelkich starań, aby osoby dobrowolnie uczestniczące w spotkaniach mediacyjnych poczuły swoją moc sprawczą w decydowaniu o swojej sytuacji i sposobie rozwiązania sporu.