Mediacje dla mieszkańców Torunia, 2015

Projekt zakończony 30 listopada 2015 r.

Dzięki dofinansowaniu ze środków Miasta Toruń w okresie od marca do dnia 30 listopada 2015 roku realizowaliśmy projekt pn: „Mediacje dla mieszkańców Torunia”. Jest to już 4 edycja naszych działań.

Celem projektu była promocja oraz upowszechnianie alternatywnych metod rozwiązywania konfliktów – mediacji i wzrost dostępu do usług mediacyjnych dla mieszkańców Torunia w sytuacji konfliktów rodzinnych.

Realizacja tego celu nastąpiła poprzez zaoferowanie mieszkańcom Torunia mediacji prowadzonych przez wysoko wykwalifikowanych specjalistów (wpisanych na listy stałych mediatorów w Sądzie Okręgowym w Toruniu i członków Stowarzyszenia Mediatorów Rodzinnych, mediatorów ośrodka mediacyjnego Fundacji Pracownia Dialogu). Mediacje były prowadzone zgodnie ze standardami Rady ds. Alternatywnych Metod Rozwiązywania Konfliktów i Sporów przy Ministrze Sprawiedliwości oraz Standardami Stowarzyszenia Mediatorów Rodzinnych.

Adresatami projektu byli mieszkańcy z Torunia, znajdujący się w konflikcie rodzinnym, których sytuacja materialna nie pozwalała na skorzystanie z pomocy mediatorów oferujących swe usługi wg stawek wolnorynkowych. Do mediacji można było zgłosić różne rodzaje konfliktów:

  • dotyczące zarówno spraw małżeńskich jak i innych angażujących członków danej rodziny związanych problemami wychowawczymi, opieką nad osobami starszymi lub chorymi, sytuacją rozwodu, separacji, alimentów, sposobu wykonywania władzy rodzicielskiej, itp.

Uczestnicy mediacji wnosili opłatę w wysokości 15 złotych za każdą rozpoczętą godzinę mediacji. O liczbie spotkań decydują osoby uczestniczące.

Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Toruń.

Podsumowanie projektu

Termin realizacji zadania publicznego: od 15.03.2015 do 30.11.2015

Adresaci zadania publicznego: mieszkańcy Torunia

Cel/e zadania publicznego: wzmocnienie i poprawa relacji panujących między stronami/ członkami rodzin; niektórzy z beneficjentów wzbogacili swoje umiejętności komunikacyjne oraz umiejętności wyrażania potrzeb i radzenia sobie z trudnymi emocjami w sytuacjach konfliktowych; wzrost świadomości na temat mediacji nie tylko wśród mieszkańców Torunia, ale również wśród pracowników różnych instytucji świadczących pomoc

Liczba odbiorców działań: Z pomocy skorzystało 14 rodzin, a 24 osoby

Inne rezultaty/efekty/ produkty: Przeprowadzono 100 godzin mediacji rodzinnych, Wydrukowano 134 sztuki ulotek na temat możliwości skorzystania z mediacji rodzinnej

Sponsor/ grantodawca: Gmina Miasta Toruń

Kwota dofinansowania: 5000 zł

Całkowita wartość projektu: 7276 zł

Scroll to Top
Przewiń do góry

Jestem mediatorem wpisanym na listę stałych mediatorów prowadzoną przez Prezesa Sądu Okręgowego w Bydgoszczy, Prezesa Sądu Okręgowego w Poznaniu i Prezesa Sądu Okręgowego w Toruniu oraz mediatorem Sądu Polubownego przy Komisji Nadzoru Finansowego.

Specjalizuję się w sprawach z zakresu prawa rodzinnego, gospodarczego, cywilnego (w tym sprawy związane z zarządem i obrotem nieruchomościami), pracowniczego i prawa zamówień publicznych. 

Ukończyłam prawo na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, a następnie Studia Podyplomowe na kierunku „Rachunkowość Przedsiębiorstw” na Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy oraz Zarządzanie nieruchomościami w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy. Jestem absolwentką pierwszej edycji studiów podyplomowych „Profesjonalny Mediator Gospodarczy” organizowanych przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 2020 roku ukończyłam Szkołę Stanowienia Prawa, w 2022 roku Nocny Kurs Prawa w Wyższej Szkole Prawa we Wrocławiu.

Doświadczenia nabyte podczas pracy w kancelarii prawniczej skłoniły mnie do poszukiwania innych sposobów rozwiązywania sporów toczących się przed sądami i organami egzekucyjnymi. Zainteresowałam się mediacją jako alternatywą dla długich, kosztownych i nie zawsze satysfakcjonujących strony konfliktu rozstrzygnięć sądowych. W 2017 roku ukończyłam szkolenie z mediacji zgodne ze standardami szkolenia mediatorów uchwalonymi przez Społeczną Radę do Spraw Rozwiązywania Konfliktów i Sporów przy Ministrze Sprawiedliwości z dnia 29.10.2007r., a następnie odbyłam szkolenie z mediacji rodzinnych i staż w Fundacji Pracownia Dialogu w Toruniu. Ponadto ukończyłam liczne kursy i szkolenia m.in. kurs „Zarządzanie zasobami ludzkimi”, „Wprowadzenie do Public Relations dla mediatorów czyli jak mówić o mediacji”, Psychologia konfliktów i pracy adwokata” oraz uczestniczyłam w treningu asertywności i umiejętności społecznych. 

Systematycznie poddaję się superwizji oraz nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje, bo mam świadomość, że wraz ze zmieniającym się światem zmieniają się także potrzeby i oczekiwania stron konfliktu, a ich zrozumienie oraz odkrywanie jest jedynym sposobem efektywnej pracy mediatora. W swojej pracy przestrzegam standardów prowadzenia mediacji i postępowania mediatora uchwalonych przez Społeczną Radę do Spraw Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów przy Ministrze Sprawiedliwości oraz dokładam wszelkich starań, aby osoby dobrowolnie uczestniczące w spotkaniach mediacyjnych poczuły swoją moc sprawczą w decydowaniu o swojej sytuacji i sposobie rozwiązania sporu.