Międzynarodowy Dzień Mediacji 2018

Z okazji Międzynarodowego Dnia Mediacji przypadającego w dniu 18 października 2018 roku Fundacja Pracownia Dialogu organizuje lub bierze udział w wydarzeniach z tej okazji, które tworzą Tydzień Mediacji (15-19 października 2018 r.).

Wydarzenia ułożyliśmy w kolejności chronologicznej:

15 października 2018 r., Gdańsk, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, Konferencja “Tygiel Dialogu”

(strona wydarzenia: www.tygiel-dialogu.pl).
Podczas tego wydarzenia Janusz Kaźmierczak będzie brał udział w panelu nt. opieki naprzemiennej/ równoważnej i przedstawi wystąpienie pt. “Opieka naprzemienna w mediacji”. Więcej szczegółów na stronie wydarzenia.


16 października 2018 r., godzina 17:00, Toruń, Instytut Socjologii UMK, sala 220, Projekcja filmu “A Conversation” i dyskusja na temat “Mediacja i sprawiedliwość naprawcza jako odpowiedź na poważne przestępstwo? Gdzie jest granica?”

Film jest opartą na faktach inscenizacją spotkania między rodzicami zgwałconej i zabitej dziewczyny, a rodziną mordercy. Spotkanie adresowane jest do wszystkich zainteresowanych tematem sprawiedliwości naprawczej i (nie)możliwością jej wykorzystania w polskim prawie karnym. Film porusza wiele aspektów i rodzi pytania natury psychologicznej, resocjalizacyjnej, prawnej, a nawet filozoficznej. Zapraszamy w szczególności studentów pedagogiki, psychologii, prawa, resocjalizacji i pracowników UMK, których interesuje ten temat.

Prelekcja będzie poprzedzona wystąpieniem dr hab. Stanisława Burdzieja (UMK), zaangażowanego w działalność Fundacji Court Watch Polska, która realizowała projekt Centrum Sprawiedliwości Naprawczej (Toruń i Białystok).

Dyskusja będzie moderowana przez Janusza Kaźmierczak, mediator.
Trailer filmu można zobaczyć tu: https://vimeo.com/235761751

Prezentowany film będzie z polskimi napisami. Czas trwania filmu 1h 20 min.


18 października 2018 r., Toruń, Wydział Prawa i Administracji UMK, Ogólnopolska Konferencja Naukowa “Mediacja w ujęciu interdyscyplinarnym”

Podczas tego wydarzenia Janusz Kaźmierczak wygłosi krótką prelekcję na temat opieki naprzemiennej z uwzględnieniem zjawiska alienacji rodzicielskiej.


Strona wydarzenia: https://web.facebook.com/events/264540147701860/


19 października 2018 r., Toruń, Wydział Prawa i Administracji UMK, Ogólnopolska Konferencja Naukowa “Mediacja w ujęciu interdyscyplinarnym”, 

Podczas drugiego dnia tego wydarzenia Janusz Kaźmierczak (mediator) poprowadzi warsztaty mediacyjne  dla uczestników pt. „Mediacja w sprawach gospodarczych”.

Warsztaty odbędą się w godzinach 15:00-18:30.

Formularz zapisów


Strona wydarzenia: https://web.facebook.com/events/264540147701860/


19 października 2018 r, Toruń, Wydział Prawa i Administracji UMK, sala 219, godziny 11:00 – 14:00, “Warsztaty mediacyjne w sprawach rodzinnych – sposób wykonywania władzy rodzicielskiej w tym opieka naprzemienna (ON)”

Prowadzący Janusz Kaźmierczak


Tematyka: Celem zajęć będzie praktyczne zapoznanie uczestników z mediacją w sprawach rodzinnych. Po krótkim wprowadzeniu teoretycznym w temat władzy rodzicielskiej i instytucję mediacji zostanie przeprowadzona symulacja mediacji w podgrupach w sprawie o ustalenie sposobu wykonywania władzy rodzicielskiej w trybie opieki naprzemiennej. Dzięki temu uczestnicy i uczestniczki przekonają się, jak w drodze mediacji można ustalić kwestie, które często są przedmiotem długich i wyczerpujących batalii sądowych.

Uczestnicy/uczestniczki otrzymują: materiały szkoleniowe, imienne zaświadczenie udziału w zajęciach. Liczba miejsc ograniczona!


Formularz do zapisów

Scroll to Top
Przewiń do góry