Informacje o projekcie

Dzięki dofinansowaniu możemy zaoferować wsparcie dla rodziców i ich dzieci w sytuacji konfliktów i nieporozumień. Projekt zakłada minimalny wkład finansowy uczestniczek i uczestników.

Termin realizacji projektu:  15.04.2021 – 31.12.2021

Miejsce realizacji:  Toruń, Bydgoszcz, Włocławek

Co oferujemy?
1. Warsztaty podnoszące kompetencje rodzicielskie
2. Poradnictwo psychologiczne i terapia
3. Mediacje rodzinne w konfliktach rodzinnych i opiekuńczych
4. Konferencja na temat pieczy naprzemiennej i alienacji rodzicielskiej
W trakcie realizacji projektu wydamy też publikację edukacyjną dla rodziców
o współrodzicielstwie.

Dofinansowanie

Projekt Współrodzicielstwo 2.0
został dofinansowany z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego

DZiałania w projekcie

1. Warsztaty podnoszące kompetencje rodzicielskie

Tematyka:

  • rozumienie i definiowanie konfliktu jako naturalnej sytuacji,
  • konstruktywne rozwiązywanie konfliktów,
  • współpraca rodziców po rozstaniu w wychowywaniu dziecka,
  • różne strategie radzenia sobie
    z konfliktem,
  • ćwiczenia rozwijające kompetencje radzenia sobie z konfliktem bez przemocy i współpracy rodzicielskiej,

Warsztaty są dedykowane dla osób, które napotykają wyzwania w relacji rodzic-rodzic, jak i rodzic-dziecko

Kwestie organizacyjne:

  • Warsztaty będą realizowane w Toruniu, Bydgoszczy i we Włocławku,
  • Warsztaty będą podzielone na dwa spotkania w ośmioosobowych grupach,
  • Wychodzimy naprzeciw potencjalnym uczestnikom – planujemy je organizować w weekendy lub popołudnia,
  • Udział w nich nie wyklucza skorzystania z innych form wsparcia w projekcie

Koszt udziału w 2 spotkaniach: 30 złotych/ osobę.

2. Poradnictwo psychologiczne i terapia

Jako profesjonaliści zapewniamy:

  • wsparcie w radzeniu sobie z emocjami,
  • pomoc w wyrażaniu potrzeb,

Szczególnie zapraszamy rodziców z dziećmi, rodziców, pary, osoby indywidualne.

Koszt poradnictwa/ terapii: 30 zł za każdą rozpoczętą godzinę.

3. Mediacje rodzinne w konfliktach rodzinnych i opiekuńczych

Mediacje rodzinne, czyli: wspólne radzenie sobie z konfliktem w obecności i z pomocą profesjonalnego mediatora.

Jeśli jesteście tuż przed pójściem do sądu lub w trakcie rozprawy, zapraszamy do wypełnienia wniosku o mediację na naszej stronie internetowej (pobierz i wypełnij wniosek z potem odeślij go na adres biuro@pracowniadialogu.org).

Wypełniając wniosek „tematy do mediacji” i „okoliczności uzasadniające żądanie” prosimy opisać jak najbardziej neutralnym językiem bez przypisywania winy, oskarżeń, krytyki. Wówczas druga strona, jeśli otrzyma wniosek, z większą ochotą przystąpi do mediacji.

Po zgłoszeniu i zakwalifikowaniu sprawy do mediacji w ramach projektu ,,Współrodzicielstwo 2.0”, otrzymają państwo możliwość wzięcia udziału w:
dwóch sesjach informacyjnych dla każdej ze stron osobno, a następnie sesji wspólnej lub od razu w spotkaniu wspólnym lub mediacji pośredniej (bez wspólnego spotkania)

Koszt udziału w mediacji to 30 zł za każdą rozpoczętą godzinę

4. Konferencja na temat pieczy naprzemiennej i alienacji rodzicielskiej

Będziemy rozmawiać o pieczy naprzemiennej i alienacji rodzicielskiej w kontekście szans i zagrożeń tych dwóch zjawisk dla współrodzicielstwa.

Wydarzenie będzie podzielone na dwie części:

1. Wykład ekspercki,

2. Część praktyczna. 

Wiedzą dzielić się będą mediatorzy rodzinni, radcowie, adwokaci, sędziowie rodzinni, inne służby.

Szczególnie zapraszamy rodziców zainteresowanych poruszanymi  problemami oraz  specjalistów pracujących na co dzień w tym obszarze.

Koszt udziału w konferencji 20 zł/ osobę

 

pobierz

dlaczego to robimy?

  1. Każdego roku rozpada się w naszym województwie ponad  3000 małżeństw (w roku 2018 było ich 3261)
  2. Do tego należy doliczyć rozpadające się związki nieformalne.
  3. Sytuacja rozstania dotyczy więc w naszym regionie znaczącej liczby dzieci i młodzieży.
  4. Wielu rodziców napotyka trudności we wspólnych wychowywaniu dzieci (w 2018 roku w Bydgoszczy, Włocławku i Toruniu toczyło się ponad 83 250 spraw rodzinnych i opiekuńczych.
  5. Chcemy wesprzeć rodziców w lepszej współpracy.

KONTAKT

Aby uzyskać informacje o udziale w projekcie lub się do niego zgłosić prosimy o kontakt z Januszem Kaźmierczakiem, tel: 793 969 360 lub napisz maila na adres: biuro@pracowniadialogu.org

Scroll to Top
Przewiń do góry

Jestem mediatorem wpisanym na listę stałych mediatorów prowadzoną przez Prezesa Sądu Okręgowego w Bydgoszczy, Prezesa Sądu Okręgowego w Poznaniu i Prezesa Sądu Okręgowego w Toruniu oraz mediatorem Sądu Polubownego przy Komisji Nadzoru Finansowego.

Specjalizuję się w sprawach z zakresu prawa rodzinnego, gospodarczego, cywilnego (w tym sprawy związane z zarządem i obrotem nieruchomościami), pracowniczego i prawa zamówień publicznych. 

Ukończyłam prawo na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, a następnie Studia Podyplomowe na kierunku „Rachunkowość Przedsiębiorstw” na Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy oraz Zarządzanie nieruchomościami w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy. Jestem absolwentką pierwszej edycji studiów podyplomowych „Profesjonalny Mediator Gospodarczy” organizowanych przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 2020 roku ukończyłam Szkołę Stanowienia Prawa, w 2022 roku Nocny Kurs Prawa w Wyższej Szkole Prawa we Wrocławiu.

Doświadczenia nabyte podczas pracy w kancelarii prawniczej skłoniły mnie do poszukiwania innych sposobów rozwiązywania sporów toczących się przed sądami i organami egzekucyjnymi. Zainteresowałam się mediacją jako alternatywą dla długich, kosztownych i nie zawsze satysfakcjonujących strony konfliktu rozstrzygnięć sądowych. W 2017 roku ukończyłam szkolenie z mediacji zgodne ze standardami szkolenia mediatorów uchwalonymi przez Społeczną Radę do Spraw Rozwiązywania Konfliktów i Sporów przy Ministrze Sprawiedliwości z dnia 29.10.2007r., a następnie odbyłam szkolenie z mediacji rodzinnych i staż w Fundacji Pracownia Dialogu w Toruniu. Ponadto ukończyłam liczne kursy i szkolenia m.in. kurs „Zarządzanie zasobami ludzkimi”, „Wprowadzenie do Public Relations dla mediatorów czyli jak mówić o mediacji”, Psychologia konfliktów i pracy adwokata” oraz uczestniczyłam w treningu asertywności i umiejętności społecznych. 

Systematycznie poddaję się superwizji oraz nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje, bo mam świadomość, że wraz ze zmieniającym się światem zmieniają się także potrzeby i oczekiwania stron konfliktu, a ich zrozumienie oraz odkrywanie jest jedynym sposobem efektywnej pracy mediatora. W swojej pracy przestrzegam standardów prowadzenia mediacji i postępowania mediatora uchwalonych przez Społeczną Radę do Spraw Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów przy Ministrze Sprawiedliwości oraz dokładam wszelkich starań, aby osoby dobrowolnie uczestniczące w spotkaniach mediacyjnych poczuły swoją moc sprawczą w decydowaniu o swojej sytuacji i sposobie rozwiązania sporu.