• 793 969 360
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jak zgłosić sprawę w naszym ośrodku?

1. W sytuacji mediacji pozasądowej(nazywanej prywatną bądź umowną) zgłoszenie mediacji następuje przez złożenie wniosku o przeprowadzenie mediacji. Można go pobrać poniżej.

Pobrany dokument należy wypełnić komputerowo lub czytelnym pismem i odesłać go do naszego ośrodka mediacyjnego:
  • drogą elektroniczną np: w postaci skanu dokumentu na adres: biuro@pracowniadialogu.org
  • faksem na numer 56 471 02 21
  • dostarczyć osobiście do ośrodka (po wcześniejszym umówieniu się)
Informujemy, że Państwa dane osobowe podane w formularzu są chronione zgodnie z ustawą (ustawa z dn. 29.08.1997 o Ochronie Danych Osobowych Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z póź. zm.) i nie są udostępniane podmiotom ani osobom niepowołanym.

W razie jakichkolwiek problemów z wypełnieniem wniosku prosimy o kontakt pod numerem stacjonarnym 56 471 02 21 lub komórkowym 793 969 360

2. W przypadku, jeśli Państwa sprawa toczy się w sądzie lub prokuraturzemogą Państwo złożyć wniosek o skierowanie jej do postępowania mediacyjnego. Na sali sądowej lub przed prokuratorem można wskazać "z nazwiska" mediatorów z naszego ośrodka.

Cennik usług

Świadczymy nie tylko usługi mediacyjne, ale również inne rodzaje wsparcia. Tu można zapoznać się z cennikiem usług.

Standardy naszej pracy

W naszej pracy mediacyjnej kierujemy się Standardami Rady ADR oraz Kodeksem Etycznym Rady ADR. W związku z tym, że niekórzy z nas są członkiniami i członkami Stowarzyszenia Mediatorów Rodzinnych sięgamy do standardów prowadzenia mediacji tegoż stowarzyszenia.

Czego można spodziewać się po mediacji?

  • Konstruktywnej rozmowy z drugą stroną o możliwościach i sposobach rozwiązań Waszego konfliktu.
  • Spotkania w bezpiecznych i komfortowych warunkach, bez presji i agresji. Mediatorzy, jako strażnicy procedury, moderują spotkanie, dbając o atmosferę, odpowiednie formy i zachowanie równowagi między stronami konfliktu.
  • Możliwości rozwiązania konfliktu w tani i szybki sposób (to korzystna sytuacja, zwłaszcza w kontekście ewentualnego sporu sądowego). Efektem mediacji jest zazwyczaj zawarcie ugody. Ugoda po jej zatwierdzeniu przez sąd (dużo szybsza procedura) ma moc prawną ugody zawartej przed sądem.
  • Spotkań w godzinach dostosowanych do możliwości czasowych oraz obowiązków zawodowych/prywatnych obu stron konfliktu.
© 2020 Fundacja Pracownia Dialogu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powered by Aplikko