• 56 471 02 21
 • 793 969 360
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jak zgłosić sprawę w naszym ośrodku?

1. W sytuacji mediacji pozasądowej(nazywanej prywatną bądź umowną) zgłoszenie mediacji następuje przez złożenie wniosku o przeprowadzenie mediacji. Można go pobrać poniżej.

Pobrany dokument należy wypełnić komputerowo lub czytelnym pismem i odesłać go do naszego ośrodka mediacyjnego:
 • drogą elektroniczną np: w postaci skanu dokumentu na adres: biuro@pracowniadialogu.org
 • faksem na numer 56 471 02 21
 • dostarczyć osobiście do ośrodka (po wcześniejszym umówieniu się)
Informujemy, że Państwa dane osobowe podane w formularzu są chronione zgodnie z ustawą (ustawa z dn. 29.08.1997 o Ochronie Danych Osobowych Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z póź. zm.) i nie są udostępniane podmiotom ani osobom niepowołanym.

W razie jakichkolwiek problemów z wypełnieniem wniosku prosimy o kontakt pod numerem stacjonarnym 56 471 02 21 lub komórkowym 793 969 360

2. W przypadku, jeśli Państwa sprawa toczy się w sądzie lub prokuraturzemogą Państwo złożyć wniosek o skierowanie jej do postępowania mediacyjnego. Na sali sądowej lub przed prokuratorem można wskazać "z nazwiska" mediatorów z naszego ośrodka.

Skorzystaj z dofinansowanej mediacji

1. Do dnia 31/12/2018 roku realizujemy projekt "Ja-Ty-My. Rodzina!". Oferujemy w nim możliwość skorzystania w Bydgoszczy i Toruniu z dofinansowanej mediacji w sprawach rodzinnych.

2. Projekt został dofinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

3. Mediację można zgłosić za pomocą wniosku. 

Pobrany dokument należy wypełnić komputerowo lub czytelnym pismem i odesłać go do naszego ośrodka mediacyjnego:
 • drogą elektroniczną np: w postaci skanu dokumentu na adres: biuro@pracowniadialogu.org
 • faksem na numer 56 471 02 21
 • dostarczyć osobiście do ośrodka (po wcześniejszym umówieniu się)
W razie jakichkolwiek problemów z wypełnieniem wniosku prosimy o kontakt pod numerem stacjonarnym 56 471 02 21 lub komórkowym 690 090 335 (Joanna Zwierzchowska, koordynatorka projektu)

Cennik usług

Świadczymy nie tylko usługi mediacyjne, ale również inne rodzaje wsparcia. Tu można zapoznać się z cennikiem usług.

Standardy naszej pracy

W naszej pracy mediacyjnej kierujemy się Standardami Rady ADR oraz Kodeksem Etycznym Rady ADR. W związku z tym, że niekórzy z nas są członkiniami i członkami Stowarzyszenia Mediatorów Rodzinnych sięgamy do standardów prowadzenia mediacji tegoż stowarzyszenia.

Czego można spodziewać się po mediacji?

 • Konstruktywnej rozmowy z drugą stroną o możliwościach i sposobach rozwiązań Waszego konfliktu.
 • Spotkania w bezpiecznych i komfortowych warunkach, bez presji i agresji. Mediatorzy, jako strażnicy procedury, moderują spotkanie, dbając o atmosferę, odpowiednie formy i zachowanie równowagi między stronami konfliktu.
 • Możliwości rozwiązania konfliktu w tani i szybki sposób (to korzystna sytuacja, zwłaszcza w kontekście ewentualnego sporu sądowego). Efektem mediacji jest zazwyczaj zawarcie ugody. Ugoda po jej zatwierdzeniu przez sąd (dużo szybsza procedura) ma moc prawną ugody zawartej przed sądem.
 • Spotkań w godzinach dostosowanych do możliwości czasowych oraz obowiązków zawodowych/prywatnych obu stron konfliktu.
© 2018 Fundacja Pracownia Dialogu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powered by Aplikko