Szkolenie z pozyskiwania środków

NAZWA SZKOLENIA

“Jak zdobyć milion na mediacje?”

Szkolenie na temat pisania projektów i pozyskiwania środków finansowych

CEL SZKOLENIA 

Biorąc udział w tym szkoleniu nauczysz się, jak pisać wnioski o dotację na działalność Twojej organizacji pozarządowej (NGO) w zakresie mediacji i tematów okołomediacyjnych (np.: terapii, warsztatów). Nauczysz się myślenia projektowego i przelewania tego na papier lub do generatora wniosków.

FORMA SZKOLENIA: online

TERMIN SZKOLENIA

27 i 28 września 2023 r., 16:00 – 19:00

oraz 

3 i 5 października 2023 r., 16:00-19:00 

PROBLEM / POTRZEBA 

Mamy w Polsce ponad 300 organizacji pozarządowych, które działają w obszarze mediacji lub tematach pokrewnych. Niewiele z nich sięga po środki publiczne na swoją działalność lub promocję mediacji. Niektóre może się wahają, a inne być może nigdy nie pisały takiego wniosku o dotację i brak im wiedzy oraz kompetencji. 

Doświadczenie naszej fundacji (pozyskany ponad 1 mln zł) pokazuje, że pieniądze na działalność mediacyjną są i można po nie sięgać. Dzięki nim można zrealizować wiele ciekawych i potrzebnych działań.

ROZWIĄZANIE

Podczas szkolenia: po pierwsze zostanie przedstawiona logika myślenia projektowego; po drugie zostaną zaprezentowane dokumenty mogące uzasadniać potrzebę realizacji projektów mediacyjnych (lokalne strategie, źródła danych empirycznych, analizy potrzeb szkoleniowych i wsparciowych); po trzecie: przeanalizujemy ofertę realizacji zadania z budżetem (określoną w Ustawie o pożytku publicznym i wolontariacie); po czwarte zostaną wskazane źródła finansowania działalności mediacyjnej; poćwiczymy wyznaczanie celów oraz rezultatów/produktów działań oraz zaplanujemy sposoby ewaluacji .

PROGRAM SZKOLENIA

  1. Czym jest myślenie projektowe – od potrzeb do projektu
  2. Jak uzasadniać potrzebę realizacji działań? Skąd brać dane? Jak pokazać, że mediacja jest potrzebna?
  3. Oferta realizacji zadania publicznego – analiza poszczególnych części i ich zawartości.
  4. Jak określać cele, działania, rezultaty i produkty działań, narzędzia i sposoby ewaluacji.
  5. Planowanie budżetu – koszty merytoryczne i administracyjne, koszty inwestycyjne, środki trwałe.
  6. Źródła finansowania działalności mediacyjnej – krajowe i zagraniczne. Jak czytać regulaminy?
  7. Analiza oferty Fundacji Pracownia Dialogu, która otrzymała dofinansowanie ze środków publicznych.
  8. Generatory wniosków (WITKAC, System Obsługi Dotacji NIW, Fundusze Norweskie) – przegląd najważniejszych funkcji

KTO PROWADZI

Janusz Kaźmierczak – napisał (niektóre we współpracy) kilkadziesiąt projektów, z których 25 uzyskało dofinansowanie na łączną kwotę ponad 1 mln złotych. Od roku 2019 jest ekspertem oceniającym wnioski w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich (NIW CRSO) – 138 ocen. Oceniał również wnioski organizacji w konkursach Gminy Miasta Toruń. Podejmował szereg inicjatyw promujących mediację. Jego ostatnie zaangażowanie to m.in.: “Rozmowy poza schematem”, gdzie współprowadzi rozmowy z ciekawymi osobami ze świata mediacji i sprawiedliwości naprawczej. www.januszkazmierczak.pl 


HARMONOGRAM SZKOLENIA 

Szkolenie będzie realizowane zdalnie, w godzinach 16:00-19:00 we wskazanych wyżej datach. Około 17:30 będzie kwadransowa przerwa na odświeżenie i regenerację. 

METODY SZKOLENIOWE

Zajęcia będą prowadzone online, z wykorzystaniem pakietu Google Workspace (nic nie trzeba instalować, ani kupować, choć pomaga konto na Gmail’u, ale nie jest ono niezbędne). Niektóre rzeczy zostaną zaprezentowane przez prowadzącego, inne będą zaplanowane do samodzielnej pracy lub pracy w podgrupach. Zaplanowany został aktywny udział uczestników i uczestniczek. Rekomendowany jest udział z wykorzystaniem komputera, a nie telefonu. Pomocnym, choć niekoniecznym, rozwiązaniem będzie posiadanie dwóch monitorów.

ADRESACI: Szkolenie jest adresowane do osób, które działają w organizacjach pozarządowych lub nimi zarządzają oraz do osób, które chcą poznać specyfikę pozyskiwania środków na działalność mediacyjną. Dzięki uczestnictwu będziesz umiał/a myśleć projektowo, szukać źródeł finansowania, uzasadniać potrzebę realizacji zadania, projektować budżet, wyznaczać cele i rezultaty, planować ewaluację działań projektowych.

Być może to szkolenie ośmieli Cię do założenia wraz z przyjaciółmi mediacyjnego NGO’sa lub rozwoju organizacji, w której już działasz.

FOLLOW UP i DODATKOWE KORZYŚCI 

W cenie szkolenia otrzymasz:

  1. Wiedzę jak napisać wniosek projektowy oraz zestaw źródeł danych empirycznych
  2. Prezentację z materiałami dodatkowymi
  3. Przykładową ofertę naszej Fundacji, która została dofinansowana
  4. Dla pierwszych 10 zapisanych osób “voucher” na skonsultowanie Twojego wniosku przez prowadzącego szkolenie, kiedy go napiszesz, nieograniczone czasowo
  5. Zaświadczenie o udziale w szkoleniu z informacjami o programie z wyszczególnieniem liczby godzin.

KOSZT SZKOLENIA

700 złotych brutto/ osobę. 

Wystawiamy rachunek na podane w formularzu zgłoszeniowym dane.

WARUNKI UDZIAŁU W SZKOLENIU

  1. Wypełnienie formularza zgłoszeniowego pod linkiem: https://forms.gle/bgEJEksRLQjfooXp8 
  2. Akceptacja RODO w formularzu zgłoszeniowym (link: https://docs.google.com/document/d/15awLUt0wL3QmHTNegdWrTw7zbqA3s3sjGkoZOsJHchs/edit?usp=sharing
  3. Wpłata należności w ciągu 7 dni od dnia przesłania zgłoszenia.

Numer konta bankowego dla wpłat z kont polskich (BNP Paribas):
09 1750 0012 0000 0000 2633 3016

Numer konta bankowego dla wpłat z kont zagranicznych: PL09 1750 0012 0000 0000 2633 3016

SWIFT/BIC: PPABPLPK

Tytuł przelewu: tytuł szkolenia + imię i nazwisko

Wymogiem jest przesłanie potwierdzenie przelewu na adres email: biuro@fundacjapracowniadialogu.org Wpłacona kwota jest gwarantem rezerwacji miejsca na szkoleniu.

Wszelkie pytania i potrzeby kierujcie na adres: biuro@pracowniadialogu.org

Scroll to Top
Przewiń do góry

Jestem mediatorem wpisanym na listę stałych mediatorów prowadzoną przez Prezesa Sądu Okręgowego w Bydgoszczy, Prezesa Sądu Okręgowego w Poznaniu i Prezesa Sądu Okręgowego w Toruniu oraz mediatorem Sądu Polubownego przy Komisji Nadzoru Finansowego.

Specjalizuję się w sprawach z zakresu prawa rodzinnego, gospodarczego, cywilnego (w tym sprawy związane z zarządem i obrotem nieruchomościami), pracowniczego i prawa zamówień publicznych. 

Ukończyłam prawo na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, a następnie Studia Podyplomowe na kierunku „Rachunkowość Przedsiębiorstw” na Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy oraz Zarządzanie nieruchomościami w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy. Jestem absolwentką pierwszej edycji studiów podyplomowych „Profesjonalny Mediator Gospodarczy” organizowanych przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 2020 roku ukończyłam Szkołę Stanowienia Prawa, w 2022 roku Nocny Kurs Prawa w Wyższej Szkole Prawa we Wrocławiu.

Doświadczenia nabyte podczas pracy w kancelarii prawniczej skłoniły mnie do poszukiwania innych sposobów rozwiązywania sporów toczących się przed sądami i organami egzekucyjnymi. Zainteresowałam się mediacją jako alternatywą dla długich, kosztownych i nie zawsze satysfakcjonujących strony konfliktu rozstrzygnięć sądowych. W 2017 roku ukończyłam szkolenie z mediacji zgodne ze standardami szkolenia mediatorów uchwalonymi przez Społeczną Radę do Spraw Rozwiązywania Konfliktów i Sporów przy Ministrze Sprawiedliwości z dnia 29.10.2007r., a następnie odbyłam szkolenie z mediacji rodzinnych i staż w Fundacji Pracownia Dialogu w Toruniu. Ponadto ukończyłam liczne kursy i szkolenia m.in. kurs „Zarządzanie zasobami ludzkimi”, „Wprowadzenie do Public Relations dla mediatorów czyli jak mówić o mediacji”, Psychologia konfliktów i pracy adwokata” oraz uczestniczyłam w treningu asertywności i umiejętności społecznych. 

Systematycznie poddaję się superwizji oraz nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje, bo mam świadomość, że wraz ze zmieniającym się światem zmieniają się także potrzeby i oczekiwania stron konfliktu, a ich zrozumienie oraz odkrywanie jest jedynym sposobem efektywnej pracy mediatora. W swojej pracy przestrzegam standardów prowadzenia mediacji i postępowania mediatora uchwalonych przez Społeczną Radę do Spraw Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów przy Ministrze Sprawiedliwości oraz dokładam wszelkich starań, aby osoby dobrowolnie uczestniczące w spotkaniach mediacyjnych poczuły swoją moc sprawczą w decydowaniu o swojej sytuacji i sposobie rozwiązania sporu.