• 793 969 360
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nowa oferta mediacyjna

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

„Najważniejszą rzeczą w rozwiązywaniu konfliktów przy pomocy Porozumienia bez Przemocy jest nawiązanie kontaktu. (…) Gdy zostanie nawiązany kontakt między ludźmi, problem zwykle rozwiązuje się sam.”

Marshall B. Rosenberg – twórca Porozumienia bez Przemocy

 

Porozumienie bez Przemocy – PbP (z ang. Nonviolent Communication – NVC) jest metodą komunikacji, której głównym celem jest stworzenie przestrzeni na kontakt. Pomaga ona połączyć uczucia, które są w nas żywe, z potrzebami. Gdy jesteśmy świadomi swoich potrzeb rodzą się warunki, by szukać satysfakcjonujących rozwiązań.

Twórca metody – Marshall B. Rosenberg – widział jak ważne, przy budowaniu trwałych rozwiązań, są dwa aspekty: kontakt – aby zobaczyć całość konfliktu oczami obu osób i konkretne działania, które przyniosą realną zmianę i poprawę wspólnego funkcjonowania skonfliktowanych osób. 

Mediacja w duchu Porozumienia bez Przemocy czerpie z idei oparcia rozwiązania konfliktu na kontakcie. Należy zaznaczyć, że kontakt nie wspomaga kompromisów, nie służy do tego, by przekonać jednego uczestnika konfliktu do racji drugiej osoby. Porozumienie bez przemocy tworzy w mediacji przestrzeń dla dialogu, w którym każdy jest ważny, a rozwiązania biorą pod uwagę wszystkie potrzeby osób zaangażowanych w konflikt. Tym samym tworzy się możliwość na zaistnienie relacji.

Porozumienie bez przemocy wspiera dokonywanie wyborów w zgodzie ze sobą, a tym samym odzyskiwanie poczucia wpływu na własne życie. Osoby korzystające z Porozumienia bez Przemocy w mediacji dostają możliwość odbudowania relacji przy jednoczesnym poszanowaniu wzajemnych stanowisk. Świadomość całego tła konfliktu daje możliwość wypracowania trwałych rozwiązań.

Dla kogo?

Mediacja w duchu Porozumienia bez Przemocy jest dla wszystkich, którzy widzą wartość w budowaniu relacji i tworzeniu wspólnych rozwiązań:

  • w rodzinach
  • w biznesie
  • w szkołach
  • wszędzie tam, gdzie istotne jest wspólne funkcjonowanie skonfliktowanych osób

Koszty:

Spotkanie premediacyjne z każdą z osób zaangażowanych w konflikt (do 60 min.) – 100zł od osoby
Spotkanie mediacyjne, wspólne (90 min.) – 150zł.
Jeśli na spotkaniu zostanie sformułowana treść ugody, którą Strony będą chciały zatwierdzić w Sądzie, wówczas takie spotkanie (90min) `jest rozliczane wg stawek Fundacji.
 

Jeśli pieniądze stanowią jedyną przeszkodę – proszę o kontakt: Joanna Zwierzchowska [Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; tel. 690 090 335]

 

 


© 2020 Fundacja Pracownia Dialogu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powered by Aplikko